Nápověda připojení

Připojení na online konzultaci, přednášku, seminář Besedování

Do Vaši emailové schránky Vám přijde pozvánka s odkazem k připojení na přednášku.

Klikněte na tlačítko Připojit ke schůzce, otevře se Vám ve Vašem webovém prohlížeči nové okno.

Podle toho, z jakého zařízení se připojujete budete mít na výběr možnosti:

1) Připojení z osobního počítače s operačním systémem Windows nebo OSX (macOS)

    1. Při prvním otevření okna webového prohlížeče se Vám automaticky stáhne bezplatný program webex

 • 2.  Program si nainstalujte kliknutím na tlačítko, popřípadě pokud používáte jiný webový prohlížeč a nevidíte stažený instalátor, naleznete ho mezi staženými soubory (webex.exe).
 • 3. Program se sám nainstaluje, není potřeba měnit žádné nastavení, v závislosti od rychlosti Vašeho internetového připojení, instalace programu může trvat i několik minut.
 • 4. Pokud z nějakého důvodu nemůžete program nainstalovat (doporučujeme nainstalovat), můžete taky využít možnost připojit se přes webový prohlížeč:
 • 5. Zobrazí se Vám nové okno (i v programu i v prohlížeči), kde zadáte Vaše jméno a emailovou adresu, na kterou Vám přišla pozvánka:

  Klikněte na tlačítko Další.

  6. Před samotním přihlášením na přednášku si můžete zkontrolovat a otestovat reproduktory a mikrofon (není potřeba v případě, že chcete jenom poslouchat) a pak se už můžete přihlásit na přednášku, kliknutím na tlačítko Připojit ke schůzce:

  7. Ukázka je s instalace a spuštění na počítači s operačním systémem Windows 10, na počítačích s operačním systémem OSX (macOS) je proces obdobný, využije se akorát verze instalátoru pro macOS.


  2) Připojení z tabletu nebo telefonu s operačním systémem Android

  1.Pokud se chcete připojit na přednášku z telefonu nebo tabletu s operačním systémem Android je nutno si nainstalovat aplikaci Cisco Webex, kterou naleznete v Google Play, nebo přímo, kliknutím na odkaz zde. Není možno se připojit z webového prohlížeče.

  3)  Připojení z tabletu nebo telefonu s operačním systémem iOS

  1. Pokud se chcete připojit na přednášku z telefonu nebo tabletu s operačním systémem iOS je nutno si nainstalovat aplikaci Cisco Webex, kterou naleznete v App Store, nebo přímo, kliknutím na odkaz zde. Není možno se připojit z webového prohlížeče.

  4) Připojení z osobního počítače s operačním systémem Linux

  1. Pokud používáte operační systém Linux, je nutno si najít návod na internetu pro Vaši konkrétní distribuci Linuxu. Příklad pro instalace programu Cisco Webex pro distribuci Ubuntu naleznete zde.