Jak začít jíst zdravě a nezbláznit se

17.05.2024

Když se řekne zdravá strava, přírodní jídlo, lidé reagují různě. Od nadšení, přes lhostejnost, až po odpor.

Ne každý si uvědomuje význam přírodních potravin pro život člověka a někteří lidé, i přes své nemoce, minou téma přírodních potravin, jako nepodstatné, a umírají nevědomí.

Jiní jsou na zdravou stravu v rodině sami. Zbytek rodiny je proti a člověk ochotný pro sebe něco dělat, sklízí ironické poznámky, zesměšňování, vidí opovržení a cítí odpor.

Velmi těžká pozice pro změnu k lepšímu, obzvláště, pokud toto prožívá žena, která rodině vaří.

Kde je láska, podpora, vstřícnost, ochota spolupracovat, zkusit se přizpůsobit, porozumět a pochopit, ochutnat, povídat si o tom – proč…?

Někdy nám pokus o změnu jídelníčku odhalí, jaké máme vztahy ve skutečnosti. A stejně tak se dozvíme o sobě, jak jsme silní, kolik opravdové lásky prožíváme a kam jsme ochotni zajít, když život nejde podle našich představ.

Ale nic není tak temné, jak to na první pohled vypadá. Teprve až se zklidníme, objeví se v našem životě možnosti, co lze dělat. Všimněte si, že většina lidí se probírá myšlenkami, jak to nejde a kolik nepřekonatelných překážek je před nimi. Pokud z tohoto destruktivního stavu nevyjdou, jsou pro ně změny k lepšímu – nemožné…

Je nutné donutit mysl k dobrému myšlení.

Jak?

Nezaobírejte se tím, proč to nejde a začněte vymýšlet, jak to udělat.

Protože:

Kde je vůle, je i cesta…

A i když se zdá na začátku, že je vše složité a komplikované, je to opravdu jen začátek. Časem se to bude jevit jinak. Vždyť to znáte – kolikrát jste začali v životě něco nového a po nějaké době jste si zvykli, a už to tak složitě nepůsobilo. Kolikrát jste museli věnovat hodně času tomu, abyste se něco nového naučili, a když jste se to naučili, čas přípravy nebo práce samotné, byl mnohem kratší.

Se změnou jídelníčku je to stejné. Ať už jste člověk "lhostejný", tedy ten, který už v životě pochopil, že přírodní potraviny jsou nesmírně důležité pro zdraví, jak teď, tak do budoucnosti, a i když vám to nechutná, jste ochotni to zkusit.

A nebo jste nadšení pro přírodní jídlo, ale sklízíte odpor rodiny. Přesto však hledáte cestu, jak pomoci sobě i rodině, k lepšímu zdraví a naplněnému životu.

Tak pojďme přátelé, na vychytávky, které jsou ověřené praxí v mnoha rodinách…

Chcete vědět víc?

Klikněte níže a zaregistrujte se.