Rada nad zlato

Ve chvíli, kdy člověk dozraje k rozhodnutí, vzít své zdraví do svých rukou, otevírá se mu svět rad a doporučení od známých osobností, přes vědecké práce, až po osobní rady lidí, kteří se uzdravili sami, každý svou metodou.

Do toho na nás útočí různé články se zaručenými návody, jak si pomoci od bolesti, až po vyléčení rakoviny.

Typ člověka, který vzhlíží ke známým osobnostem, se nechá vést jejich radami, které ne vždy, vychází přímo z vlastní zkušenosti. Sem tam to někomu pomůže, ale aby se z toho stala univerzální rada pro všechny, to se nikdy nestane.

Každý člověk je totiž jiný. Nejen svými otisky prstů, DNA nebo mikrobiomem ve střevech. Ale i nastavením funkcí jednotlivých orgánů a různým vstřebáváním živin. Když se člověk trochu "ponoří" do témat – jak funguje lidský organismus, zjistí, že vše, co máme s druhými lidmi společné, je zároveň u každého jedince jedinečně nastavené a mnoho obecných rad a doporučení jednomu pomůže, druhému však ne.

Z tohoto důvodu ani vědecké práce v oblasti lidského zdraví, nejsou zaručenými návody, jak se vyléčit nebo posílit organismus.

Věda zkoumá člověka uměle rozděleného na speciální obory, kde se každá skupina odborníků věnuje jen své specifické oblasti bádání. Přehlíží celek i individuální nastavení každého člověka. Proto také za posledních padesát let, stoupla nemocnost celkově o dvě stě procent, a to nehledě na "úspěchy" medicíny v uměle vybraných oblastech léčby, aby nevyděsili stávající a budoucí pacienty svým selháním.

Z tohoto úhlu pohledu nám vychází nejlépe ti, kteří vzali zdraví do svých rukou a vyléčili se sami. Odvážlivci, kteří se nebáli přijmout veškerou zodpovědnosti i s největším rizikem – smrtí…

Většina lidí ovšem žije v iluzi, že zodpovědnost za zdraví, život a smrt pacienta, nese lékař. Je to hluboký omyl běžných lidí.

V dnešní době farmaceutické firmy tvoří protokoly léčby, posvěcené lékařskou komorou, a tímto zákonně a bez postihu lékaři "léčí", zbaveni zodpovědnosti za to, jak pacient dopadne. Běžný člověk není zbaven plné zodpovědnosti za vlastní zdraví.

Ale kdo to ví?

Naši hrdinové, léčící se sami, měli štěstí, že přišli zrovna na metodu, která jim pomohla, ale ani jejich nadšení nezpůsobí, aby to fungovalo všem.

To nejvýraznější, na co člověk narazí, jsou články. Drtivá většina z nich, je skrytou reklamou na produkt, některé farmaceutické firmy. Tyto firmy žijí a vydělávají na nemocech, nikoli na zdraví. Čekat od farmaceutických obchodníků lék, který by skutečně léčil a nejen potlačoval příznaky, je naivní představa. Na čem by pak vydělávali?

Tyto články jsou vždy účelově placeny pro prodej, ať už se pod článkem podepíše placený redaktor, nebo placený doktor.

To ovšem neznamená, že neexistuje cesta. Možnost, jak na svém zdraví zapracovat. A to pro každého z nás, i když jsme individuálně, odlišně nastaveni.

Pamatujte, když budete číst knihy a používat technologie - budete chytří.

Moudrosti však dosáhne jen ten, který umí číst mezi řádky

a vidí skutečnost mimo technologie.